Sommergymnastik 2019

207. Rytmisk Sommergymnastik med og uden håndredskaber

Helle Rusbjerg
E-mail • 24 63 15 60
Gymnasiets minihal - Mandag kl. 16:00 - 18:00
Gymnasiets minihal - Onsdag kl. 16:00 - 18:00

For ALLE der enten skal holde formen ved lige, eller måske har du bare lyst til at prøve kræfter med den rytmiske gymnastik , så kom og vær med -

 

Start mandag d. 17/6 og træning følgende uger : 

 

Uge 26 + 27 

sommerferie 

Uge 33+34+35

 

Hvis du kun ønsker at træne en gang om ugen koster det 200 kr.

Du tilmelder dig blot og overfører 200 kr. i stedet.

» Læs mere og tilmeld til holdetkr. 400,-

210. GYM CAMP 2019 - TeamGym / Springpiger

Helle Christiansen
E-mail • 61 67 05 38
Lotte Sønderby
E-mail • 20 42 97 91
Mikkel Sander Frederiksen
E-mail • 23 65 40 90
Arena Nord - Mandag kl. 08:00 - 16:00
Arena Nord - Tirsdag kl. 08:00 - 16:00
Ved tilmeldig skrives t-shirt/top størrelse efter navn i feltet navn. Eksempel : Sofie Jensen str. 12 år.

Gym Camp 2019 bliver igen i år afholdt i uge 29

mandag d. 15/7-2019 til torsdag d. 18/7-2019 i Arena Nord.

 

4 fede dage med masser af gymnastik og fællesskab

 

Gym Campen er for piger og drenge i alderen 5-15 år og slutter torsdag eftermiddag med en opvisning hvor alle kan komme og se hvad der er øvet i løbet af ugen. 

 

Hver dag i ugen, starter vi kl 8.00 med fælles morgenmad på Nordstjerneskolen ( med mulighed for aflevering 7.45) og slutter kl 16 i Arena Nord. 

 

Pris er inkl. forplejning samt en fin GymCamp top / T-shirt.

 

Dagsprogram GymCamp 2019 

 

Mandag:

07:45 – 08:15 Morgenmad

08:15 – 08:45  Opvarmning

08:45 – 09:30  Modul 1

09:30 – 10:00  Frugtpause

10:00 – 10:45  Modul 2

10:45 – 11:30  Modul 3

11:30 – 12:30  Frokost

12:30 – 14:00  Glidebane

14:00 – 14:30  Kagepause

14:30 – 15:30  Serie (Opstart)

15:30 – 16:00  Dagens challenge + udstræk

 

Tirsdag:

07:45 – 08:15 Morgenmad

08:15 – 08:45  Opvarmning

08:45 – 09:30  Modul 4

09:30 – 10:00  Frugtpause

10:00 – 10:45  Modul 5

10:45 – 11:30  Modul 6

11:30 – 12:30  Frokost

12:30 – 14:30 Mini OL

14:30 – 14:45  Is pause

14:45 – 15:30  Koncept

15:30 – 16:00  Dagens challenge + udstræk

 

 

Onsdag:

07:45 – 08:15 Morgenmad

08:15 – 08:45  Opvarmning

08:45 – 09:30  Modul 7

09:30 – 10:00  Frugtpause

10:00 – 10:45  Modul 8

10:45 – 11:30  Modul 9

11:30 – 12:30  Frokost

12:30 – 13:00  Opvarmning

13:00 – 13:45  Modul 10

13:45 – 14:45  Serie (Afslutning)

14:45 – 15:15  Dagens challenge + udstræk

15:15 – 16:00  Vafler (Afhentning på skolen)

 

Torsdag:

07:45 – 08:15 Morgenmad

08:15 – 08:45  Opvarmning

08:45 – 09:30  Modul 11

09:30 – 10:00  Frugtpause

10:00 – 10:45  Modul 12

10:45 – 11:30  Modul 13

11:30 – 12:30  Frokost

12:30 – 13:00  Opvarmning

13:00 – 13:45  Koncept

13:45 – 14:15  Kagemandspause

14:15 – 15:00  Dagens challenge + klargøring

15:00 – 16:00 Generalprøve

16:00 – 17:00  Opvisning

» Læs mere og tilmeld til holdetkr. 700,-

211. GYM CAMP 2019 - Parkour/ springdrenge

Helle Christiansen
E-mail • 61 67 05 38
Lotte Sønderby
E-mail • 20 42 97 91
Mikkel Sander Frederiksen
E-mail • 23 65 40 90
Arena Nord - Mandag kl. 08:00 - 16:00
Arena Nord - Tirsdag kl. 08:00 - 16:00
Ved tilmeldig skrives t-shirt/top størrelse efter navn i feltet navn. Eksempel : Sofie Jensen str. 12 år.

Gym Camp 2019 bliver igen i år afholdt i uge 29

mandag d. 15/7-2019 til torsdag d. 18/7-2019 i Arena Nord.

 

4 fede dage med masser af gymnastik og fællesskab

 

Gym Campen er for piger og drenge i alderen 5-15 år og slutter torsdag eftermiddag med en opvisning hvor alle kan komme og se hvad der er øvet i løbet af ugen. 

 

Hver dag i ugen, starter vi kl 8.00 med fælles morgenmad på Nordstjerneskolen ( med mulighed for aflevering 7.45) og slutter kl 16 i Arena Nord. 

 

 

Pris er inkl. forplejning samt en fin GymCamp top / T-shirt.

 

Dagsprogram GymCamp 2019 

 

Mandag:

07:45 – 08:15 Morgenmad

08:15 – 08:45  Opvarmning

08:45 – 09:30  Modul 1

09:30 – 10:00  Frugtpause

10:00 – 10:45  Modul 2

10:45 – 11:30  Modul 3

11:30 – 12:30  Frokost

12:30 – 14:00  Glidebane

14:00 – 14:30  Kagepause

14:30 – 15:30  Serie (Opstart)

15:30 – 16:00  Dagens challenge + udstræk

 

Tirsdag:

07:45 – 08:15 Morgenmad

08:15 – 08:45  Opvarmning

08:45 – 09:30  Modul 4

09:30 – 10:00  Frugtpause

10:00 – 10:45  Modul 5

10:45 – 11:30  Modul 6

11:30 – 12:30  Frokost

12:30 – 14:30 Mini OL

14:30 – 14:45  Is pause

14:45 – 15:30  Koncept

15:30 – 16:00  Dagens challenge + udstræk

 

 

Onsdag:

07:45 – 08:15 Morgenmad

08:15 – 08:45  Opvarmning

08:45 – 09:30  Modul 7

09:30 – 10:00  Frugtpause

10:00 – 10:45  Modul 8

10:45 – 11:30  Modul 9

11:30 – 12:30  Frokost

12:30 – 13:00  Opvarmning

13:00 – 13:45  Modul 10

13:45 – 14:45  Serie (Afslutning)

14:45 – 15:15  Dagens challenge + udstræk

15:15 – 16:00  Vafler (Afhentning på skolen)

 

Torsdag:

07:45 – 08:15 Morgenmad

08:15 – 08:45  Opvarmning

08:45 – 09:30  Modul 11

09:30 – 10:00  Frugtpause

10:00 – 10:45  Modul 12

10:45 – 11:30  Modul 13

11:30 – 12:30  Frokost

12:30 – 13:00  Opvarmning

13:00 – 13:45  Koncept

13:45 – 14:15  Kagemandspause

14:15 – 15:00  Dagens challenge + klargøring

15:00 – 16:00 Generalprøve

16:00 – 17:00  Opvisning

» Læs mere og tilmeld til holdetkr. 700,-
Log på